Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

Star Gazetesi Röportajı - Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner 8 Ekim 2017, Pazar

1.Türkiye'de en çok gıda hilesinden para kazanılıyor. Peki en çok hangi üründe hile var? Ve en yaygın hile yöntemi nedir??

Dünyada gıda hilesine konu olan 45 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Gıdada hile çok değişik şekillerde karşımıza çıkabiliyor, hileler; gıdanın ait olduğu hayvan ya da bitkinin türüne yönelik, ürünün coğrafi menşeine yönelik, çiftlik balığının deniz balığı olarak sunulmasına yönelik, helal ve organik ürünlere yönelik, raf ömrü geçmiş ürünlerin toplanıp tekrar işlenmesine yönelik, ve hepsinden sık rastlananı ekonomik amaçlarla gıdalara yabancı maddelerin katılmasına yönelik olmak üzere çok değişik şekillerde ortaya çıkabiliyor.

devamı...

Gıda Gündemi Röportajı - GGD Başkanı Samim Saner 11 Eylül 2017, Pazartesi

https://www.youtube.com/watch?v=eckhHcVkj4o

https://www.youtube.com/watch?v=0NO3F1_DVHw

devamı...

Kurbanda Hijyene Dikkat Edin 26 Ağustos 2017, Cumartesi

resim

devamı...

6.Gıda Güvenliği Kongresi 26 Ağustos 2017, Cumartesi

resim

devamı...

"Solitin" isimli şehir efsanesi ile ilgili gerçekler 25 Ağustos 2017, Cuma

Daha önce 2011 yılında yayılan "solitin" konulu haber son zamanlarda çok ufak bir farklılıkla tekrar e-posta yoluyla yayılmaya başlamıştır. 2011 de yayınlanan haberde adı geçen kurumlardan biri Ankara Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi idi, şu anda yayınlanan e-postada ise Ankara Üniversitesi ismi yer almamaktadır. Zira ülkemizde bu şekilde üniversite – fakülte eşleşmesi yoktur.

devamı...

"Sağlıklı Nesiller İçin Gıda Güvenliğine Dikkat" 22 Ağustos 2017, Salı

Kırsal Kalkınma Dergisi Temmuz-Eylül 2017 Sayısı 

GGD Başkanı Samim Saner Röportajı

devamı...

GGD Habertürk TV'de 16 Haziran 2017, Cuma

GGD Başkanı Samim Saner bugün 16 Haziran 2017 saat 12:30 da Habertürk TV ‘de Ekonomi Müdürü Serdar Kuter'in sunduğu "Ekonomide Görünüm" programının canlı yayın konuğu olacaktır. Programda "Türkiye ve dünyada gıdada taklit ve tağşiş" konusu ele alınarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

http://www.haberturk.tv/canliyayin

devamı...

GIDA GÜVENLİĞİ DERNEĞİ MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE KAVUŞTU! 10 Mayıs 2017, Çarşamba

resimGıda güvenliği bilincini artırmak ve bilgi kirliliğinin önüne geçmek üzere bu sene ilki düzenlenen Gıda Güvenliği Derneği Medya ödülleri 9 Mayıs'ta Gastronometro'da düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Medya dünyasından bilim dünyasına birçok değerli gazeteci ve akademisyenin katıldığı ödül töreninde 4 kategoride 19 ödül verildi.

devamı...

Gıda güvenliği için nelere dikkat etmeli? 6 Nisan 2017, Perşembe

resim

devamı...

Su Yaşamın ve Gıdanın Temelidir 22 Mart 2017, Çarşamba

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ

Menşei bilinen ve güvenilir su kaynaklarından elde edilen suların tüketilmesi önemlidir. Mide barsak enfeksiyonu vakalarının önemli bir kısmında menşei bilinmeyen ve güvenilir olmayan su kaynaklarının etken olduğu bilinmektedir.

Birleşmiş Milletler'in açıklamasına göre; dünyada 663 milyon insan temiz ve güvenilir su kaynaklarına erişemiyor ve çeşitli sağlık sorunları ve ölümler yaşanıyor.

devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET