Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Türkiyeden Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

7 Ocak 2014 28875 sayılı Resmi Gazete 7 Ocak 2014, Salı

"Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik" yayınlandı.

devamı...

SETBİR'in Yer Aldığı AB Projeleri 2 Ocak 2014, Perşembe

SAFE BAG PROJESİ

Tüketime Hazır Meyve ve Sebzelerin Sağlıklı Paketlenmesi

Küresel olarak, tüketime hazır meyve ve sebzelerin tercih edilirliği her geçen gün artmakta olup, tüketime hazır meyve ve sebzelerin gündelik yaşama girmesiyle birlikte, gıda kaynaklı hastalıkların sayısında da artma yaşanmaktadır. Bu amaçla,sebze ve meyvelerin taşınması sırasındaki kontaminasyonu engellemek ve mikrobiyolojik anlamda güvenli gıdayı sağlamak için ürünün besleyici değerini etkilemeyen ve raf ömrünü uzatan bir paketleme sistemi geliştirilmesi planlanmaktadır.

devamı...

V. FHABESAS ‘'Hayvan Besleme ve Sağlığı Sempozyumu" 08-11 Kasım 2012'de 14 Ağustos 2012, Salı

V. FHABESAS ‘'Hayvan Besleme ve Sağlığı Sempozyumu" 08-11 Kasım 2012 tarihleri arasında Sueno Hotel Side, Antalya'da gerçekleştirilecektir.

devamı...

Okul Sütü Temiz Çıktı : Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamuoyu Açıklaması 8 Mayıs 2012, Salı

Okul Sütü Projesi Kapsamında dağıtılan sütlerden alınan numunelerin analiz sonuçları temiz çıktı. Analiz sonuçlarını değerlendiren Okul Sütü Bilim Kurulu 06-07.05.2012 tarihlerinde toplandı. Toplantı sonucunda yapılan değerlendirmede dağıtılan sütlerde hastalık yapıcı mikroorganizma ya da bakteri toksini ve diğer toksik maddeler yönünden hiçbir olumsuzluğa rastlanmadı.

devamı...

"Bitki Karantinası Yönetmeliği" Resmi Gazetede Yayınlandı 5 Aralık 2011, Pazartesi

Yönetmeliğe erişmek için tıklayınız.

devamı...

Sağlık Bakanlığı Bisfenol-A Basın Açklaması 20 Eylül 2011, Salı

Son günlerde basınımızda yer alan ambalajlanmış su ve Bisfenol A konusundaki haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;

Ülkemizde içme suyu ambalajlamasında iki ana malzeme kullanılmaktadır. Bunlar PET (polietilentereftalat) ve damacanadır (polikarbonat).

devamı...

"Mercimekte ilaç var" Haberine İlişkin Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Basın Açıklaması 15 Ağustos 2011, Pazartesi

12.08.2011 tarihi itibariyle bazı basın yayın organlarında ve internet medyasında yer alan, "Mercimekte ilaç var" başlıklı habere ilişkin, kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirilmesine neden olacağından dolayı, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

devamı...

Bakanlığın Yeni Adı; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 8 Temmuz 2011, Cuma

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın adının değiştirilerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kurulmasına ilişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK:639) yayınlandı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın adının değiştirilerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kurulması; 6/4/2011 tarihli ve 6223 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu'nca 3/6/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.

devamı...

Rus Turistler Zehirlendi 3 Haziran 2011, Cuma

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Rus turistlerin zehirlenmesi ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada 26.05.2011 tarihinde 22.30-01.30 saatleri arasında İçmeler Yeni Liman'dan içinde 150-170 rehber, turist, tur operasyon personelinin bulunduğu bir grubun tur esnasında enerji içecekleri ile beraber cin, votka, rakı ve viski tükettiği aktarıldı.

devamı...

E.coli Antibiyotiklere Karşı Dirençli 3 Haziran 2011, Cuma

Mide bulantısıyla birlikte kusma ve ishalle ortaya çıkan, bugüne kadar 17'sinin Almanya'da ve bir kişinin de İsveç'te olmak üzere toplam 18 kişinin ölümüne yol açan E.Coli bakterisinin, antibiyotiklere karşı dirençli gözüktüğü bildirildi.

devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET