Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Türkiyeden Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7         sonraki»   son»»

Ekmekte GDO tespit edilmemiştir 22 Mart 2017, Çarşamba

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de yem sanayinde kullanıllanılmak üzere GDO'lu mısır ve soyanın ithal edilebildiğini, ancak hiç bir şekilde üretiminin yapılmadığını hatırlatarak 'ekmekte GDO' iddialarına ilişkin olarak "Adana'da ekmekte herhangi bir GDO tespit edilmemiştir." dedi.

devamı...

Ölü Hayvanların Kesildiği İddiası Doğru Değildir - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Basın Açıklaması 2 Mart 2017, Perşembe

Odatv adlı haber sitesinde yer alan "İşte Sofranıza Gelen Ölü Hayvanların Görüntüsü" başlıklı haber üzerine Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü'nce aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

devamı...

Kayıt numarası zorunluluğuyla ruhsatsız fırınların önüne geçilecek 8 Şubat 2017, Çarşamba

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik kayıt dışılıkla her alanda mücadele edilmesinin önemine işaret ederek, özelikle gıda ile ilgili önlemleri birlikte almaları gerektiğini, bu kapsamda fırın açma ruhsatıyla ilgili kayıt numarası zorunluluğunun da önemli bir düzenleme olduğunu ifade etti.

devamı...

Çiğ süt satışının yasaklanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil 30 Ocak 2017, Pazartesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiğ sütün doğrudan arzına ilişkin, "Çiğ süt satışının yasaklanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil." ifadesini kullandı. 

Çelik yaptığı yazılı açıklamada, geçen günlerde çiğ sütün doğrudan arzına yönelik düzenlemenin detaylarını kamuoyu ile paylaştıklarını, ancak nihai amaç gözetilmeden ve konu tam anlaşılmadan bazı değerlendirmelerin yapıldığını gördüklerini belirtti.

devamı...

Palm Yağı Kullanılan Ürünler İncelenecek 17 Ocak 2017, Salı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de palm yağı kullanılan ürünler konusunda bilimsel bir çalışma yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek, "Yapılacak çalışmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak ve bilimsel veriler ışığında gerekli idari tedbirler alınacaktır.

devamı...

ÜDTS Uygulaması 6 Ay Daha Ertelendi 9 Ocak 2017, Pazartesi

03.09.2013 tarihinde yayınlanan TGK Etiket Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı duyuru yaparak 31.12.2013  tarihi itibariyle uygulanmak üzere ilk kez gündeme getirdiği ancak ertelenen ve son olarak 31.12.2016 tarihinde başlaması beklenen Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi (ÜDTS) 6 ay daha ertelenerek uygulamanın son başlama tarihi 30.06.2017 olarak belirlendi.  

devamı...

Hayvan Kayıt Sistemleri (Türkvet ve KKKS) Tek Bir Sistemde Birleştirildi 4 Temmuz 2016, Pazartesi

Ülkemizde sığır cinsi hayvanların kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması uygulamasına 2001 yılında başlanmış, 2006 yılından itibaren Türkvet Veteriner Bilgi Sistemi kullanıma açılmıştır.

devamı...

Gıdada sahtekarlık sağlığı tehdit ediyor 15 Şubat 2016, Pazartesi

resimHalk sağlığını en çok tehdit eden konulardan biri gıda sahteciliği. Fiyatların yüksek olması sebebiyle merdivenaltı imalathanelerde yapılan ucuz ürünlere yönelen tüketici gıda terörü ile karşı karşıya.

devamı...

Tarım Bakanı Çelik'ten Taklit ve Tağşiş Konusunda Önemli Açıklamalar 4 Ocak 2016, Pazartesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonucu taklit veya tağşiş yaptığı tespit edilerek kamuoyuna duyurulan bazı firmalar, uygulanan yaptırımlara rağmen bu faaliyetlerinden vazgeçmiyor.

devamı...

7 Nisan Dünya Sağlık Günü - Tarladan Tabağa Güvenilir Gıda 6 Nisan 2015, Pazartesi

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kuruluş günü olan 7 Nisan her yıl önemli halk sağlığı sorunlarından birine değinilerek "Dünya Sağlık Günü" olarak kutlanmaktadır.

devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7         sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET