Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dünyadan Haberler

Sayfa: 4 5 6 7 8 9 10 11     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

Kanada Halk Sağlığından Sorumlu Ulusal Kamu Kurumu çiğ süt tüketiminin tehlikeleri konusunda yurttaşlarını uyardı 9 Şubat 2012, Perşembe

Kanada´nın halk sağlığından sorumlu ulusal kamu kurumu "Health Canada", yayımladığı basın bildirisinde ciddi hastalıklara neden olabilecek bakteriler içerme riski nedeniyle yurttaşlarını pastörize edilmemiş çiğ süt tüketmemeleri yönünde uyardı.

devamı...

Zararlı Bakterileri yok etme sırası Lantibiyotiklerde 17 Ocak 2012, Salı

Süper mikroplar ve et yiyen bakterilerin kendilerini tanıtmak için basın sözcüsüne gereksinim duymadıkları malum. Ne de olsa gişe hasılatı kıran sinema filmlerinde ve çok satan kitaplarda yeterince anlatılıyorlar.

devamı...

Avian İnfluenza H5N1 Suşunun 2.3.2.1 Dalı 17 Ocak 2012, Salı

Avian influenza hastalığının (tavuk vebası-kuş gribi) evcil ve yabani kanatlı hayvanlardaki
gelişimini tüm dünyada yakından takip eden Dünya Hayvan Sağlığı Teşkilatı (OIE), yakın zamanda hastalığa neden olan virüsün H5N1 suşuna ait 2.3.2.1 dalının tanımlandığını bildirdi. 

devamı...

Danimarka Dünyada ilk kez "Yağ Vergisi" uyguluyor 17 Kasım 2011, Perşembe

İnsanların daha çok "ekmek" derdinde olduğu bir dönem için Marie Antoinette'e "bırakın pasta yesinler" sözü mal edildiğinden bu yana hükümetler gıdaya ilişkin kararlarını bir o yana bir bu yana çekiştirip durmaktadır. Bu çekişmeye en son katılan ülke, zayıf ve mutlu insanların yaşadığı İskandinav ülkesi Danimarka oldu. Danimarka, dünyanın ilk gerçek "yağ vergisi" olarak nitelenen %2.3'lük bir doymuş yağ vergisi uygulamaya başladı. 

devamı...

ABD Tarım Bakanlığı, tüm parça etlerin pişme sıcaklığının 63 °C olmasını tavsiye etti 10 Eylül 2011, Cumartesi

ABD Tarım Bakanlığı sığır bifteği, rosto ve et parçalarının güvenli bir şekilde pişmesine yönelik tavsiyesini gözde geçirdi. Bakanlık tüm bütün et parçalarının, etin en kalın yerinden ölçülen 63 °C'ye kadar pişirilmesini ve tüketilmeden önce üç dakika dinlendirilmesini tavsiye etti.

devamı...

EFSA, gıdalardaki akrilamid seviyesinin düşürülmesinde sınırlı bir başarı elde edildiğini açıkladı 18 Ağustos 2011, Perşembe

Avrupa´da devam eden izleme projesinin en son sonuçlarına göre, gıdalardaki akrilamid seviyesinin düşürülmesine yönelik gıda sanayii girişiminde değerlendirilen 22 gıda grubunun sadece üçünde azalma kaydedilerek sınırlı bir etki gözlendi.

devamı...

Tüketici araştırmaları gıda güvenliğine ilişkin kaygıların arttığını gösteriyor 8 Ağustos 2011, Pazartesi

Halkın ABD gıda arz sistemini nasıl değerlendirdiğinin resmini çeken Deloitte  araştırmasına göre Amerikalıların yaklaşık dörtte üçü (yüzde 73) bugün yedikleri gıdalarla ilgili beş yıl öncesine göre daha fazla kaygı duyuyorlar.

devamı...

EHEC Salgının Kaynağı Büyük Olasalıkla Sebze Filizleri 10 Haziran 2011, Cuma

BERLİN - Salgın hastalıklar konusunda uzman kuruluş olan Robert Koch Enstitüsü'nün başkanı Reinhard Burger, Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, salgının kaynağının tanımlanabilmesi için yeni bir yöntem geliştirdiklerini, buna göre salgının kaynağının büyük bir olasılıkla sebze filizleri olduğunu ifade etti.

devamı...

Kanada: Kutu meşrubatlarda BPA seviyesi daha düşük 17 Mart 2010, Çarşamba Journal of Agricultural and Food Chemistry'de yayınlanan bir çalışmada kutu meşrubatların tüketimi ile tüketicilerin Bisphenol A (BPA)'ya maruz kalmasının az olduğu iddia edildi. devamı...

Zeytin özütleri etlerin bozulmasını yaşlatabilir 6 Ocak 2010, Çarşamba Yeni bir araştırmaya göre polifenoller açısından zengin zeytinyağı posası, etlerde kötü koku oluşumunu %80 oranında azaltıyor. Gıda Kimyası (Food Chemistry) dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, zeytinyağı posasının atık sularından elde edilen zeytin özütünün şaraptan daha iyi bir ticari antioksidan kaynağı olduğunu ve ön pişirilmiş sığır ve domuz eti kıymaları ndaki yağ oksidasyonunu önemli ölçüde engellediğini gösteriyor. devamı...

Sayfa: 4 5 6 7 8 9 10 11     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET