Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

Gıda Güvenliği Derneği, Tüketicilerin Algısını Araştırdı 7 Nisan 2015, Salı

Gıda Güvenliği Bilgi Düzeyi Araştırması sonuçlarına göre; Tüketicilerin, alış-veriş tercihlerinde "sağlık üzerine etki" ilk sırayı alıyor. Kadınlar, gıda maddeleri satın alırken en çok yiyecek maddelerinin satıldığı yerin koşullarına dikkat ettiğini (%88), erkekler ise en çok ürünün ambalajının sağlam olup olmadığına dikkat ettiğini (%89) belirtiyor.

devamı...

Hijyenik Tasarım Eğitimi 14-15 Nisan 2015'de 23 Mart 2015, Pazartesi

14-15 Nisan 2015 tarihlerinde By Otel'de Hijyenik Tasarım eğitimi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için...

devamı...

Etiketler Bize Ne Diyor? 23 Mart 2015, Pazartesi

resim7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek 5.Gıda Güvenliği Kongresi Koordinatörü Sayın Petek Ataman; güvenli gıda tüketiminde etiket okumanın önemini anlatıyor.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; içinde bulunduğumuz zaman diliminde insanoğlunun pek çok beklentisi var. Uzun yaşamak istiyoruz. Ancak mümkünse bu uzun yaşamda zinde ve sağlıklı olalım, genç görünelim istiyoruz.

devamı...

Evinizin Gıda Dedektifi Olabilirsiniz 11 Mart 2015, Çarşamba

Gerek kendi sağlığımız, gerekse yakınlarımızın sağlığını korumak için gıda güvenliğini öğrenmemiz ve güvenli gıda tüketecek biçimde yaşamamız gerektiğini hatırlatan  Gıda Güvenliği Kongresi Başkanı Sayın Samim SANER ; bu amaç doğrultusunda 7 - 8 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek olan kongrede gıda güvenliğinin tüm yönleri ile konuşulacağı ve sonuçlarının tüketiciler ile paylaşılacağını vurguladı.

devamı...

GGD TRT Haber'de 5 Şubat 2015, Perşembe

Birkaç gün önce marketten aldıkları tavuk ve mantar nedeniyle gıda zehirlenmesi şüphesi yaşayan çift'ten birinin vefat etmesi haberi üzerine, Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner ile gıda zehirlenmeleri...

devamı...

GGD NTV "Haber Aktüel" Programının Konuğu 3 Şubat 2015, Salı

5.Gıda Güvenliği Kongresi Kongre Koordinatörü Petek Ataman bugün NTV "Haber Aktüel "programının canlı yayın konuğu olarak,

devamı...

GGD Habertürk Haber Masası Programının Konuğu Oldu 29 Ocak 2015, Perşembe

Gıda Güvenliği Derneği Samim Saner 29.01.2015 Habertürk TV'de yayınlanan ve Jülide Ateş'in sunduğu Haber Masası Programının canlı yayın konuğu olarak,

devamı...

Süt ve Süt Ürünleri Hakkında Yapılan Yanlış Bilgilendirmeler 26 Ocak 2015, Pazartesi

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Başkanı ve GGD Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr.Barbaros Özer, 19 Ocak 2015 tarihli Fox TV Ana Haber bülteni ile A-haber sabah haber kuşağı bülteninde yer alan süt ve süt ürünlerinin katkılı olup olmadığının anlaşılmasına yönelik haber ile endüstriyel içme sütü ve yoğurt ürünlerinin neden uzun süre bozulmadığına ilişkin değerlendirmeler hakkında görüşlerini açıkladı.

devamı...

Gıda Dedektifleri Eğitimi Gerçekleştirildi 18 Ekim 2014, Cumartesi

resimGıda Güvenliği Derneği tarafından Ankara Hisar Koleji  işbirliği ile  1 Ekim 2014 tarihinde 5. sınıf öğrencilerine "Gıda Dedektifleri " eğitimi verildi. 

Ankara Hisar Kolejinden toplam 45 öğrencinin katıldığı eğitim GGD üyelerinden Ece Mülayim eğitmenliğinde yapılarak öğrencilerin ilgi odağı oldu.


 

devamı...

Tüm Ülkemize Başsağlığı Dileriz 14 Mayıs 2014, Çarşamba

resim

devamı...

Sayfa: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET