Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

Gıda Güvenliği Derneği'ne Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü 16 Aralık 2016, Cuma

resimDünya Gönüllüler Günü için düzenlenen ödül töreninde Gıda Güvenliği Derneği, toplumda gıda güvenliği farkındalığının yaratılmasına yönelik çalışmaları sebebiyle ‘'Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü' aldı.

devamı...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun 28 Ekim 2016, Cuma

resim

devamı...

"Tüketici Haklarının Korunmasında Gıda Güvenliği" Paneli 24 Ekim 2016, Pazartesi

Gıda Güvenliği Derneği, İktisadi Kalkınma Vakfı ve  Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Derneği ile ortaklaşa düzenlenen "Tüketici Haklarının Korunmasında Gıda Güvenliği" paneli 26 Ekim 2016 tarihinde 13:30-17:30 saatleri arasında Wyndham Grand Otel'de gerçekleştirilecektir.

devamı...

16 Ekim Dünya Gıda Günü : İklim Değişiyor; Gıda ve Tarım da Değişmeli 14 Ekim 2016, Cuma

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) kurulduğu gün olan 16 Ekim, her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Açlık ve kötü beslenme ile ulusal ve uluslararası ölçekte mücadele için dayanışmayı güçlendirmek ve farkındalığı yaratmak amacı olan Dünya Gıda Gününün bu yıl ki teması Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ‘'İklim Değişiyor; Gıda ve Tarım da Değişmeli" olarak belirlendi.

devamı...

Ramazan Bayramı'nda Güvenli Gıda Tüketimi İçin Önemli İpuçları 2 Temmuz 2016, Cumartesi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner yaptığı açıklama ile Ramazan Bayramı'nda güvenli gıda tüketimi için önemli bilgiler paylaştı:

ŞEKER ALIRKEN...

  • Açıkta satılan, ambalajı açılmış, kayıt dışı, çok düşük fiyatlı veya son kullanma tarihi geçmiş çikolata ve şekerler alınmamalıdır. Bir ürünü daha ucuza almak önemli olabilir, ancak çok düşük fiyatlı ürünlerin, kalite ve güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebileceği risk unutulmamalıdır. 
devamı...

GGD Olağan Genel Kurul Toplantısı 9 Haziran 2016, Perşembe

Gıda Güvenliği Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı ekteki gündem doğrultusunda 22 Haziran 2016 tarihinde saat 13:30'da By Otel, Saniye Ermutlu Sok. No:3  Kozyatağı-İstanbul adresinde, çoğunluk sağlanamadığı taktirde ise ikinci toplantı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 13:30 da  aynı yerde  yapılacaktır.

devamı...

Ramazan Ayında Gıda Tüketimine Dikkat 8 Haziran 2016, Çarşamba

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, Ramazan ayında ve artan sıcaklar nedeniyle gıda güvenliğine her zamankinden daha da fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Sıcakların artması ile birlikte, hazırlanan veya satın alınan gıdaların uzun saatler bekletilmesinin, bilhassa açıkta satılan veya açıkta bırakılan gıdaların taşıdığı risklere dikkat çekti.

devamı...

‘Güvenilir Eller' Gıda Güvenliği Eğitim Projesi 31 Mayıs 2016, Salı

resim"Güvenilir Eller Projesinde hedef 3 yılda 30.000 şefe gıda güvenliği sertifikası"

Ev dışı gıda sektöründe her iki işletmeden birine ulaşan Unilever Food Solutions, Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle ‘Güvenilir Eller' Gıda Güvenliği Eğitim Programı başlatıyor.

devamı...

‘Güvenilir Eller' Gıda Güvenliği Eğitim Projesi 30 Mayıs 2016, Pazartesi

Ev dışı tüketim sektörünün referans kaynağı olan Unilever Food Solutions, geçen yıl gerçekleştirdiği Türkiye Şef Araştırması'nın sonuçlarından hareketle Türkiye genelindeki şeflerin gıda güvenliği alanındaki beklentilerini karşılamak üzere, Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle ‘Güvenilir Eller' Gıda Güvenliği Eğitim Programı'nı tasarladı.

devamı...

GGD Süt Konusunda Yanlış Algıların Olduğuna Dikkat Çekti 20 Mayıs 2016, Cuma

resimGıda Güvenliği Derneği, Türkiye'de süt tüketiminin yetersiz olduğu ve süt  konusunda yanlış algıların olduğuna dikkat çekti.

Dünyanın en büyük 10 süt üreticisinden biri olan Türkiye'de süt içme alışkanlığı Avrupa ülkelerine oranla oldukça düşük!

Ortalama ayda yalnızca  5 bardak süt içiyoruz, ancak uzmanlar günde iki  bardak süt içmemizi öneriyor.

devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET