Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

"Sağlıklı Nesiller İçin Gıda Güvenliğine Dikkat" 22 Ağustos 2017, Salı

Kırsal Kalkınma Dergisi Temmuz-Eylül 2017 Sayısı 

GGD Başkanı Samim Saner Röportajı

devamı...

GGD Habertürk TV'de 16 Haziran 2017, Cuma

GGD Başkanı Samim Saner bugün 16 Haziran 2017 saat 12:30 da Habertürk TV ‘de Ekonomi Müdürü Serdar Kuter'in sunduğu "Ekonomide Görünüm" programının canlı yayın konuğu olacaktır. Programda "Türkiye ve dünyada gıdada taklit ve tağşiş" konusu ele alınarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

http://www.haberturk.tv/canliyayin

devamı...

GIDA GÜVENLİĞİ DERNEĞİ MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE KAVUŞTU! 10 Mayıs 2017, Çarşamba

resimGıda güvenliği bilincini artırmak ve bilgi kirliliğinin önüne geçmek üzere bu sene ilki düzenlenen Gıda Güvenliği Derneği Medya ödülleri 9 Mayıs'ta Gastronometro'da düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Medya dünyasından bilim dünyasına birçok değerli gazeteci ve akademisyenin katıldığı ödül töreninde 4 kategoride 19 ödül verildi.

devamı...

Gıda güvenliği için nelere dikkat etmeli? 6 Nisan 2017, Perşembe

resim

devamı...

Su Yaşamın ve Gıdanın Temelidir 22 Mart 2017, Çarşamba

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ

Menşei bilinen ve güvenilir su kaynaklarından elde edilen suların tüketilmesi önemlidir. Mide barsak enfeksiyonu vakalarının önemli bir kısmında menşei bilinmeyen ve güvenilir olmayan su kaynaklarının etken olduğu bilinmektedir.

Birleşmiş Milletler'in açıklamasına göre; dünyada 663 milyon insan temiz ve güvenilir su kaynaklarına erişemiyor ve çeşitli sağlık sorunları ve ölümler yaşanıyor.

devamı...

Adana'da GDO'lu ekmek tartışmalarında son durum ne? GDO sağlığı nasıl etkiliyor? 22 Mart 2017, Çarşamba

Adana'daki fırınlarda yapılan denetimlerin sonucu vatandaşları endişelendiriyor. Tarım Bakanlığı'ndan gelen GDO'lu ekmek açıklamasında, 2016-2017 yıllarında yapılan denetimlerde soya içeren 112 üründe GDO tespit edildiği belirtildi ve Cumhuriyet Başsavcılığı da konu ile ilgili harekete geçti. Peki GDO'lu soya ekmeğe neden konuyor?

devamı...

Hijyenik Tasarım Eğitimi 22-23 Şubat 2017 - İzmir 23 Ocak 2017, Pazartesi

resim

devamı...

Başsağlığı ve Sabırlar Diliyoruz 14 Ocak 2017, Cumartesi

Derneğimizin Kongre Koordinatörü Petek Ataman'ın babası Sermet Özenen'in vefat haberini büyük üzüntü ile almış bulunuyoruz. Cenazesi 15 Ocak 2017 Pazar günü öğle namazından sonra İstanbul, Göztepe Tütüncü Mehmet Efendi Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Büyükbakkalköy mezarlığında defnedilecektir.

Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

devamı...

Acı Kaybımız 6 Ocak 2017, Cuma

resim

APACK Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. Genel Müdürü Muharrem Demir'i 05.01.2017 tarihinde trafik kazası neticesinde kaybettik. 

Üretkenliğiyle kalite ve gıda güvenliğine büyük emek vermiş olan Muharrem Demir, her daim pozitif enerjisi ile sektör iletişimini sürdürmekteydi.

Yokluğunu hissedeceğiz, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm APACK çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

devamı...

Balığı Gıda Güvenliğine Uygun Şekilde Tüketebiliyor Muyuz? 26 Aralık 2016, Pazartesi

Hayvansal protein içeriği ve çoklu doymamış yağ asitleri bakımından önemli bir kaynak olan balık, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezidir. Ancak, bu kadar değerli olan balık, eğer hijyenik koşullara ve gıda güvenliği şartlarına uyulmaz ise en önemli sağlık risklerinden biri haline gelir. 

devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET