Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

Türkiye'den Haberler
Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin İthalat İşlemlerinde Elektronik Kayıt Sistemi Kullanımına Başlanacaktır

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Duyuru : Hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalat işlemleri ile ilgili Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü sorumluluğunda aktif 23 Veteriner Sınır Kontrol Noktası (VSKN) Müdürlüğü ve yetkilendirilmiş Bakanlığımız İl Müdürlüklerince yürütülen ithalat kontrolleri ve yetkili İl Müdürlükleri ile Genel Müdürlüklerce kontrol belgesi onaylama işlemleri ile ilgili olarak web tabanlı elektronik kayıt sistemi geliştirilmiştir.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren yukarıda belirtilen tüm ithalat işlemleri elektronik kayıt sistemi ile gerçekleştirilecektir.

Söz konusu sistemin hayvan veya hayvansal ürün ithalatı gerçekleştirmek isteyen firma ve kişiler tarafınca da kullanılması gerektiğinden ilgililerin Bakanlığımız VSKN/İl/İlçe Müdürlüklerine başvurarak ücretsiz olarak sisteme kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

https://hbs.tarbil.gov.tr/  web adresinden giriş yapılacak sistemin kontrol belgesi ve Veteriner Giriş Belgesi doldurma işlemlerini açıklayan video http://content.tarimtv.gov.tr/asset/86m75x9q/7UPn97mm.html adresinde yer almaktadır.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren kesin kullanıma başlanacak olan sistemle ilgili aksaklıklara mahal verilmemesi amacıyla uygulama videosunun izlenmesi, gerek görüldüğü takdirde VSKN Müdürlükleri personelimizden bilgi alınması gerekmektedir.

https://www.tarimorman.gov.tr/GKGM/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=373&Liste=Duyuru

21 Ağustos 2019, Çarşamba

geri
caretta iletisimTAYBO.NET