Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

Dünyadan Haberler
AB Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunmasından Sorumlu Komiseri Markos Kipriyanu : Avrupalılar Sağlık Alanında AB Politikalarının Somut Sonuçlarını Görmek İstiyor
Avrupa Birliği´nin Sağlık ve Tüketicinin Korunması ´ndan sorumlu komiseri Markos Kipriyano´nun kendi web sitelerinde Türkçe olarak yazdıkları mesajı aşağıdaki metinde bulabilirsiniz.
"Anasayfama hoş geldiniz!
Avrupa Birliği´nin Sağlık ve Tüketicinin Korunması ´ndan sorumlu komiseri olarak, AB´nin vatandaşlarının sağlığı ile ilgilenmesini, ve AB politikalarının tüketicilere somut kazanımlar getirmesini sağlamak için çalışıyorum. Sorumluluk alanlarım gıda sağlığı, halk sağlığı, tüketici hakları ve hayvan sağlığını içeriyor. Bunların insanların önem verdikleri konular olduğunu, ve günlük hayatlarına etki ettiğini biliyorum. Avrupalılar bu alanlarda AB politikalarının somut sonuçlarını görmek istiyorlar!

Ulusal hükümetler, Avrupa Parlamentosu ve sivil toplum ile işbirliği içinde, AB vatandaşlarının sağlığını korumak ve geliştirmek, ve onların tüketici olarak haklarının güçlü bir şekilde korunduğundan emin olmak için çalışıyorum.

Amacım, kuzey Finlandiya´dan Sicilya´ya, Porto´dan Baf´a, tüm vatandaşların AB´nin herhangi bir yerinde yiyeceklerin keyfini çıkarırken ve mal veya hizmet alırken güvende olduklarını bilip takdir edecekleri, ve haklarının korunacağı bir Avrupa yaratmak. Vatandaşların sağlığının Avrupa´nın siyasi hedeflerinin merkezine konulduğunu görmek istiyorum. Ve AB´nin hayvanlara doğru bir şekilde davranma konusunda dünyaya liderlik etmesini istiyorum.

Avrupa Birliği´nin vatandaşlarına sunacağı çok şey var. Komisyon´daki 24 meslektaşımla birlikte, Avrupa ile ilgili konularda bilinçli tartışmaların teşvik edilmesinde ve Avrupa´nın kültürel çeşitliliğine ortak idealimiz olan ´birleşik ve refah içinde bir Birlik´in eklenmesinde üzerime düşeni yapmayı amaçlıyorum.
Bu web sitesini ilginç ve yararlı bulacağınızı umuyorum.
Sağlık ve Tüketicinin Korunması

Markos Kipriyanu

Ayrıca aşağıdaki linke tıkladığınızda ekranın solundaki A_Z linkine tıkladığınızda Halk Sağlığı, Gıda Güvenliği ve Tüketici Haklari le ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
A_Z Tum Bilgi

17 Mayıs 2005, Salı

geri
caretta iletisimTAYBO.NET