Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

Dernekten Haberler
F4ESL – Tarladan Çatala Avrupa Gıda Mevzuatı Eğitim Programı

Gıda Güvenliği Derneği'nin denetçi ortak göreviyle yer aldığı AB projesi F4ESL – Tarladan Çatala Avrupa Gıda Mevzuatı Eğitim Programı (From Farm to Fork European Food Safety Legislation), gıda zincirinde yer alan tüm paydaşlara en yeni eğitim metotları ile mesleki eğitim sağlayan, AB Gıda Güvenliği Mevzuatı üzerine yenilikçi ve gelişmiş online bir eğitim programıdır.

Program 2 pilot eğitim dönemi ile Mart 2011 itibariyle tüm Avrupa ve diğer dünya ülkelerinde katılımcılara sunulacaktır. F4ESL'nin müfredatı 34 ders, 5 modülden oluşmaktadır: Giriş, Ürün Üzerine Mevzuat, Proses Üzerine Mevzuatı Etiketleme ve Kamu Uygulamalarına Yönelik Mevzuat. Her bir modülden sonra ilgili modüle ait online bir sınav bulunmakta olup, eğitim sonunda sınavlarda başarılı olan katılımcılar F4ESL sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Projenin hedef kitlesi gıda üreticileri ve işleyicileri, resmi denetçiler/ kontrolörler, gıda ve gıda güvenliği ile ilgili birlik, oda ve dernek üyeleri, yerel organlar, ithalatçılar& ihracatçılar ile ilgili bölümlerden mezun ve ilgili bölümlerde eğitim gören öğrencileri kapsamaktadır.

F4ESL projesi kapsamında 500'den fazla katılımcının ücretsiz eğitilmesi planlanmış olup, programa başvurmak isteyenler başvurularını projenin internet sayfası üzerinden yapabilirler.

Proje İnternet Sayfası :http://www.f4esl.eu/tr

9 Şubat 2011, Çarşamba

geri
caretta iletisimTAYBO.NET