Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

Dünyadan Haberler
ÜRÜNLERDE RADYOFREKANS TAKİBİ
Ürünlerin izlenmesi ve takibinde kullanılan ve radyofrekansı ile tanımlama (RFID) özelliği olan gelişmiş yazılım programı "Weightlog", gıda güvenliği yönetimini daha ileri götürecek gibi görünüyor.

Yeni yasalar firmalara, tedarikçilerindeki ve ürünlerindeki katkı maddelerinden perakende satış ve dağıtım noktalarına kadar her süreci takip zorunluluğu getirdikten sonra, firmaların izleme ve takip için teknolojik çözüm arayışlarına girmeleri de kaçınılmaz oldu. RFID etiketlrinden elde edilen ya da manuel barkod tarayıcılarından toplanan bilgiler, sistem tarafından işleme alınıp depolanıyor. RFID teknolojisi sistemle birleşince tüm etiket kayıtları otomatik olarak, daha hızlı ve insan hatasını en aza indirerek yapılabiliyor. Bir sağlık problemi durumunda ürün geçmişi istendiğinde, weightlog programı tedarik zincirinden üretimde kullanılan hammaddeye kadar her süreçle ilgili bilgiyi sağlıyor.

7 Mayıs 2007, Pazartesi

geri
caretta iletisimTAYBO.NET