Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

Adana'da GDO'lu ekmek tartışmalarında son durum ne? GDO sağlığı nasıl etkiliyor? 22 Mart 2017, Çarşamba

Adana'daki fırınlarda yapılan denetimlerin sonucu vatandaşları endişelendiriyor. Tarım Bakanlığı'ndan gelen GDO'lu ekmek açıklamasında, 2016-2017 yıllarında yapılan denetimlerde soya içeren 112 üründe GDO tespit edildiği belirtildi ve Cumhuriyet Başsavcılığı da konu ile ilgili harekete geçti. Peki GDO'lu soya ekmeğe neden konuyor?

devamı...

Hijyenik Tasarım Eğitimi 22-23 Şubat 2017 - İzmir 23 Ocak 2017, Pazartesi

resim

devamı...

Başsağlığı ve Sabırlar Diliyoruz 14 Ocak 2017, Cumartesi

Derneğimizin Kongre Koordinatörü Petek Ataman'ın babası Sermet Özenen'in vefat haberini büyük üzüntü ile almış bulunuyoruz. Cenazesi 15 Ocak 2017 Pazar günü öğle namazından sonra İstanbul, Göztepe Tütüncü Mehmet Efendi Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Büyükbakkalköy mezarlığında defnedilecektir.

Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

devamı...

Acı Kaybımız 6 Ocak 2017, Cuma

resim

APACK Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. Genel Müdürü Muharrem Demir'i 05.01.2017 tarihinde trafik kazası neticesinde kaybettik. 

Üretkenliğiyle kalite ve gıda güvenliğine büyük emek vermiş olan Muharrem Demir, her daim pozitif enerjisi ile sektör iletişimini sürdürmekteydi.

Yokluğunu hissedeceğiz, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm APACK çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

devamı...

Balığı Gıda Güvenliğine Uygun Şekilde Tüketebiliyor Muyuz? 26 Aralık 2016, Pazartesi

Hayvansal protein içeriği ve çoklu doymamış yağ asitleri bakımından önemli bir kaynak olan balık, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezidir. Ancak, bu kadar değerli olan balık, eğer hijyenik koşullara ve gıda güvenliği şartlarına uyulmaz ise en önemli sağlık risklerinden biri haline gelir. 

devamı...

Gıda Güvenliği Derneği'ne Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü 16 Aralık 2016, Cuma

resimDünya Gönüllüler Günü için düzenlenen ödül töreninde Gıda Güvenliği Derneği, toplumda gıda güvenliği farkındalığının yaratılmasına yönelik çalışmaları sebebiyle ‘'Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü' aldı.

devamı...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun 28 Ekim 2016, Cuma

resim

devamı...

"Tüketici Haklarının Korunmasında Gıda Güvenliği" Paneli 24 Ekim 2016, Pazartesi

Gıda Güvenliği Derneği, İktisadi Kalkınma Vakfı ve  Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Derneği ile ortaklaşa düzenlenen "Tüketici Haklarının Korunmasında Gıda Güvenliği" paneli 26 Ekim 2016 tarihinde 13:30-17:30 saatleri arasında Wyndham Grand Otel'de gerçekleştirilecektir.

devamı...

16 Ekim Dünya Gıda Günü : İklim Değişiyor; Gıda ve Tarım da Değişmeli 14 Ekim 2016, Cuma

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) kurulduğu gün olan 16 Ekim, her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Açlık ve kötü beslenme ile ulusal ve uluslararası ölçekte mücadele için dayanışmayı güçlendirmek ve farkındalığı yaratmak amacı olan Dünya Gıda Gününün bu yıl ki teması Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ‘'İklim Değişiyor; Gıda ve Tarım da Değişmeli" olarak belirlendi.

devamı...

Ramazan Bayramı'nda Güvenli Gıda Tüketimi İçin Önemli İpuçları 2 Temmuz 2016, Cumartesi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner yaptığı açıklama ile Ramazan Bayramı'nda güvenli gıda tüketimi için önemli bilgiler paylaştı:

ŞEKER ALIRKEN...

  • Açıkta satılan, ambalajı açılmış, kayıt dışı, çok düşük fiyatlı veya son kullanma tarihi geçmiş çikolata ve şekerler alınmamalıdır. Bir ürünü daha ucuza almak önemli olabilir, ancak çok düşük fiyatlı ürünlerin, kalite ve güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebileceği risk unutulmamalıdır. 
devamı...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET