Kanser Belirtileri
ana sayfa bize ulaşın hakkımızda üyelik site haritası         English ENGLISH
danışma kurulu gıda güvenliği dergisi bilimsel görüş ve raporlar haberler etkinlikler & projeler şehir efsaneleri efsa videoları sıkça sorulan sorular yararlı linkler

dernekten haberlertürkiyeden haberlerdünyadan haberler

Dernekten Haberler

Sayfa: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

3.Gıda Güvenliği Kongresi 3-4 Mayıs 2012'de 19 Ağustos 2011, Cuma

3.Gıda Güvenliği Kongresi 3-4 Mayıs 2012'de Harbiye Askeri Müze'de gerçekleştirilecektir.

devamı...

Acı Kaybımız 4 Ağustos 2011, Perşembe

resim

 

 

Derneğimizin bir önceki dönem Yönetim Kurulu üyesi sevgili çalışma arkadaşımız Sayın Ahmet Çetin'i dün ( 3.8.2011)  kalp krizi neticesinde kaybetmiş bulunuyoruz.

devamı...

Başımız sağ olsun 5 Temmuz 2011, Salı

resimDerneğimizin Danışma Kurulu Üyesi ve ODTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi değerli Hocamız Sayın Prof. Dr.Levent Bayındırlıyı yitirdik. Acımız çok büyük.

devamı...

"Hijyen ve Gıda Güvenliği Bilinçlendirme" Projesi Kadıköy İlçesinde Başlıyor 22 Şubat 2011, Salı

Gıda Güvenliği Derneği, Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Kent Konseyi işbirliğinde gıda  işletmelerinde çalışan personele ve işyeri sahiplerine yönelik gıda hijyeni eğitiminin verilmesini amaçlayan proje ilk olarak Caferağa, Osmanağa ve Rasimpaşa Mahallerinden oluşan pilot bölgede gerçekleştirilecek.

devamı...

F4ESL – Tarladan Çatala Avrupa Gıda Mevzuatı Eğitim Programı 9 Şubat 2011, Çarşamba

resimGıda Güvenliği Derneği'nin denetçi ortak göreviyle yer aldığı AB projesi F4ESL – Tarladan Çatala Avrupa Gıda Mevzuatı Eğitim Programı (From Farm to Fork European Food Safety Legislation), gıda zincirinde yer alan tüm paydaşlara en yeni eğitim metotları ile mesleki eğitim sağlayan, AB Gıda Güvenliği Mevzuatı üzerine yenilikçi ve gelişmiş online bir eğitim programıdır.

devamı...

2.Gıda Güvenliği Kongresi Sonuç Bildirgesi Açıklandı 20 Aralık 2010, Pazartesi

2.Gıda Güvenliği Kongresi'nin ardından kamuoyu ile paylaşmak üzere tartışılan konular ve mutabakata varılan noktaları içeren "kongre sonuç bildirgesi" Kongre Başkanı Samim Saner tarafından açıklandı.

 

devamı...

Tarladan Çatala Giden Yolculuğun Doğruları Yanlışları 2.Gıda Güvenliği Kongresi'nde Tartışıldı 13 Aralık 2010, Pazartesi

resim"2.Gıda Güvenliği Kongresi" İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde 9-10 Aralık tarihlerinde gıda güvenliği ile ilgili birçok güncel konunun ele alındığı bir buluşma noktası oldu.

devamı...

GIDA GÜVENLİĞİ DERNEĞİ UYARIYOR;sağlığınız için tam pişmemiş et yemekten sakının, mutfakta genel hijyen kurallarına uyun ! 27 Eylül 2010, Pazartesi

Son günlerde ortaya çıkan bakterili et olayı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, konunun aslında birbirinden farklı yönleri bulunduğunu belirterek; bir restoran zincirinin satın alma aşamasında analiz ettirdiği etlerde bazı zararlı bakterilerin saptanması sonucunda imha firmasına yollanan etlerin firma tarafından gerçekten imha edilip edilmediği konusunda netlik bulunmaması nedeniyle olayın kamuoyunun gündemine geldiğini söyledi.

devamı...

Tüm ilgili taraflar 2.Gıda Güvenliği Kongresi'nde buluşuyor 27 Ağustos 2010, Cuma Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve son derece yoğun katılım sağlayan Kongre'ye bu yıl 700 kişinin katılımı öngörülmekte ve farklı olarak gıda güvenliği ile ilgili birçok güncel konunun iki gün boyunca sözlü ve poster sunumlarıyla ele alınması planlanmaktadır. devamı...

GGD, Ticari Heyet ile İngiltere'yi ziyaret etti 11 Ağustos 2010, Çarşamba

resimİngiltere Büyükelçiliği'nin daveti üzerine Gıda Güvenliği Derneği (GGD) Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Porteçene Ticari Heyet ile birlikte 19-23 Temmuz 2010 tarihleri arasında İngiltere'ye yapılan Yaş Meyve Sebze İşleme ve Gıda Güvenliği konulu ziyaret programına katıldı (Fresh Produce, Processing and Food Safety Inward Mission).

devamı...

Sayfa: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15     ««ilk   «önceki     sonraki»   son»»

caretta iletisimTAYBO.NET